Ziemowit Świtalski

11.09.2022, godz. 17:00
Teatr Palladium


Ziemowit Świtalski jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach – w tym czasie uczył się w klasie fortepianu mgr Anny Kuchlewskiej, w klasie prof. Wojciecha Świtały i w klasie mgr Sebastiana Nawrockiego. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Beaty Bilińskiej.
Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, oraz zdobywcą nagród, m.in.:

  • Nagroda Artystyczna Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich – 2016,
  • Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Turznie (I nagroda w 2015),
  • II Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. T. Paciorkiewicza w Sierpcu (I miejsce, Nagroda Publiczności oraz nagroda specjalna – koncert z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Płockiej – 2014),
  • dwukrotnie został laureatem Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Szafarnii

Jego znaczącymi sukcesami były udział w Allianz Junior Music Camp w Barcelonie na zaproszenie pianisty Lang Langa, gdzie o 14 miejsc rywalizowało kilkuset młodych pianistów z całego świata, czy recital w Paryżu na zaproszenie Lang Langa i firmy Steinway & Sons, z okazji otwarcia flagowego salonu Steinway & Sons – Paryż 4 V 2017.
Ziemowit jest kilkukrotnym stypendystą prezydenta miasta Sosnowca, laureatem ogólnopolskich przesłuchań CEA, czy laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.


Program

Część I

Johann Sebastian Bach
Partita nr 6 e-moll, BWV 830

Cześć II

Fryderyk Chopin:
Mazurki op. 24
Scherzo b-moll op. 31
Walc As-dur op. 42
Scherzo cis-moll op. 39