Szanowni Państwo,

Miło mi powitać Państwa na Uniwersytecie Warszawskim podczas wyjątkowego wydarzenia, które związane jest z obchodami jubileuszu 200-lecia uczelni. To cykl koncertów chopinowskich w wykonaniu wybitnych mistrzów fortepianu z różnych krajów.

Wpisuje się on w międzynarodową tradycję organizowania koncertów muzyki poważnej na największych uczelniach świata. W 2016 roku gościć będziemy pięciu znakomitych pianistów, którzy wystąpią z mistrzowskimi recitalami w Auditorium Maximum. Będą to: Eugen Indjic (Stany Zjednoczone), Markus Groh (Niemcy), Ingolf Wunder (Austria), Daniil Trifonov (Rosja) i Benjamin Grosvenor (Wielka Brytania).

Warto przypomnieć, że Uniwersytet Warszawski to miejsce szczególne w życiu Fryderyka Chopina, który nie tylko przez dziesięć lat mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na terenie kampusu UW w gmachu porektorskim, lecz także ukończył Szkołę Główną Muzyki będącą częścią uniwersyteckiego Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych.

Ogromnie cieszę się, że muzyka Fryderyka Chopina będzie w roku jubileuszowym rozbrzmiewać w murach Uniwersytetu Warszawskiego w najlepszych światowych interpretacjach.

Życząc Państwu wielu wspaniałych wrażeń muzycznych, serdecznie zapraszam na kolejne koncerty.

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego