Denis Zhdanov

8.09.2022, godz. 18:30
Auditorium Maximum UW


Denis Zhdanov międzynarodową karierę muzyczną rozpoczął po debiutowym recitalu w Łodzi  w 2007 roku.Dużym sukcesem okazał się również jego udział w 1. i 2. edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Artura Rubinsteina „Rubinstein Piano Festival” w Łodzi (2009, 2011), podczas którego wystąpił jako solista i kameralista. Denis Zhdanov występował w znanych salach koncertowych takich jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Palau de la Musica w Barcelonie, Auditori de Tenerife na Wyspach Kanaryjskich, Gasteig w Monachium, Salle Cortot w Paryżu, L’Auditori w Barcelonie i wielu innych salach koncertowych na świecie. Jako solista występował ze znanymi orkiestrami, a wśród nich: hiszpańską Valles Symphony, Orchestra Symphonic de Tenerife, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Ukraińską Orkiestrą Radia i Telewizji, Orkiestrą Kameralną „Polish Camerata”, Orkiestrą Kameralną „Nova Amadeus” we Włoszech, Gruzińską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Polską Orkiestrą „Sinfonia Iuventus” oraz wieloma innymi. Jest laureatem wielu nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów muzycznych:
 I nagrody w 56. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Maria Canals Piano Competition” w Barcelonie (Hiszpania) (2010)
 I nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny- Stefańska in Memoriam” w Poznaniu (Polska) (EmCy, 2011)
 I nagrody w  VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy (Polska) (EmCy, 2007)
 I nagrody i nagrody specjalnej w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym  „Roma-2009:  Chopin Prize” w Rzymie (Włochy)  
oraz wielu innych, znaczących konkursów pianistycznych.
W 2010r.  Denis Zhdanov nagrał płytę z utworami Fryderyka Chopina dla Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, a w 2011r. płytę z sonatami Antonio Solera dla wytwórni Naxos.  W nadchodzących sezonach artystycznym Denis planuje recitale solowe i występy z orkiestrami, a także na festiwalach w wielu miastach na świecie m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Ukrainie, Niemczech, Francji i Chinach.


Program

Część I

Fryderyk Chopin:
24 preludia op. 28

Przerwa

Część II

Fryderyk Chopin:
III Sonata h-moll, op. 58